Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Şirin Yaylalı Altuntaş

1980 yılında Erzurum’da doğdum. Ortaokul ve lisede, Aydın Adnan Menderes Anadolu Lisesi ve Efeler Lisesi’nde okudum. Bu dönemde annemin ısrarlarıyla (zorla) ortodontik tedaviye başladım iyiki de başlamışım. Bu sırada herşey o kadar hoşuma gittiki “ortodontist” olmaya karar verdim.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini 2003 yılında bitirdim. Sonunda, 2005 yılında, en büyük hayalim olan “ortodonti” doktorasına Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladım.  

Beş yıllık doktora eğitimim sonunda, 2010 yılında, “Kopan Seramik Braketlerin Tekrar Yapıştırılmasında Bağlanma Dayanımının İncelenmesi “ isimli tezimi tamamlayarak mezun oldum.

İyi bir ortodontist aynı zaman da iyi de bir sanatçıdır. Oranlar, estetik ve güzellik… Sanatı tüm hayatımın arkeolojiyle içi içe olmasından ailemden öğrendim. Sonunda da annem ve babam gibi arkeolog olan bir eş seçtim.

Muayenehaneciliğe 2010 yılında Aydın’da başladım. 2017 yılında muayenehanecilik hayatımı bitirerek önümde yeni bir sayfa açtım. Hekimliğimin ilk gününden beri hayalini kurduğum çok branşlı çalışma ortamına böylece kavuşmuş oldum.